14 lutego br. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Wrocławia. Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Ostrowie Tumskim. Młodzież zwiedziła m.in. archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Z punktu widokowego zlokalizowanego na jednej z katedralnych wież podziwiała panoramę Wrocławia. Ponieważ wyjazd zbiegł się z walentynkami, nie sposób było zrezygnować z przechadzki przez most Tumski, na którym tysiące zakochanych par zawiesiło kłódki ze swoimi imionami i inicjałami.
W programie wycieczki znalazło się także zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza.
Uczniowie wzięli udział m.in. w lekcji muzealnej na temat świata przedstawionego w „Panu Tadeuszu”. 
Ostatnim miejscem, do którego udali się uczestnicy wycieczki, był Teatr Muzyczny „Capitol” we Wrocławiu.
Licealiści obejrzeli spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata”, będący sceniczną adaptacją słynnej powieści Michaiła Bułhakowa.
Z zainteresowaniem śledzili historię opowiedzianą za pomocą słów, muzyki, ruchu i scenografii. Dzięki możliwościom technicznym Capitolu mogli obserwować wydarzenia rozgrywające się na dwóch planach czasowych i przestrzennych. Prowadzeni przez tajemniczą narratorkę o krystalicznym głosie najpierw odbyli wędrówkę przez sowiecką Moskwę, by następnie przenieść się do Jerozolimy sprzed dwóch tysięcy lat.  Nie ulega wątpliwości, że obok tak widowiskowej realizacji scenicznej nie mogli przejść obojętnie. Trwający ponad 3 godziny musical dostarczył młodym widzom wielu niezapomnianych wrażeń.  Momentami bawił, często wzruszał i zadziwiał , ale przede wszystkim skłonił do przemyśleń.
GALERIA