15 lutego  uczniowie klasy językowej wzięli udział w warsztatach języka angielskiego w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu prowadzonych przez dr Małgorzatę Bieszczanin.

Na pierwszych zajęciach uczestnicy wzięli udział w testowaniu gry opracowanej przez pracowników naukowych  czterech europejskich uniwersytetów z Norwegii, Rumunii, Słowenii i Polski. Była to gra strategiczna, w której odniesienie sukcesu zależało od współpracy, właściwej komunikacji w języku angielskim, negocjacji i wypracowaniu odpowiedniej strategii.

Drugi warsztat poświęcony był tematycznie Szkocji. Nie był to jednak zwykły warsztat dotyczący kultury i tradycji tego kraju. Zaczął się krótką lekcją szkockiego akcentu, co okazało się nie lada wyzwaniem dla uczniów przyzwyczajonych raczej do akcentu brytyjskiego i amerykańskiego. Następnie, na przykładzie zaczerpniętym z filmu Merida Waleczna, młodzi językowcy ćwiczyli intonację i akcent zdaniowy w języku  angielskim. Niekwestionowaną atrakcją tych zajęć była nauka szkockiego tańca black reel, który na koniec warsztatów wykonali wszyscy uczestnicy.

Pobyt w Wyższej Szkole Filologicznej dostarczył uczniom nie tylko wiedzy, ale i miłych wrażeń.
GALERIA