Dnia 27 marca 2018 roku odbył się I Turniej Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.W turnieju tym brały udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Gimnazjum, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego i Szkoły Podstawowej nr 1  z Oddziałami Gimnazjum oraz gospodarz - IV Liceum Ogólnokształcące.
Turniej przebiegał w sportowej, miłej atmosferze, a drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Zwycięzcą  turnieju został zespół ze  Szkoły Podstawowej nr 14
z Oddziałami Gimnazjum, drugie miejsce zajął zespół ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego,  a trzecie  miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1
z Oddziałami  Gimnazjum. Drużyna z IV LO wystąpiła poza konkurencją i zagrała ostatni mecz turnieju ze zwycięzcą.
Organizatorami tej sportowej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego: pan Piotr Zwierz, pan Paweł Handzlik oraz pan Kamil Sierański. GALERIA