W środę 17 stycznia br. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udziałw warsztatach pt: „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji, które odbyły się w ramach programu edukacyjno-przedsiębiorczego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe. Środowe spotkanie poprowadzili studenci WSB w Poznaniu.
W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie mają dobre maniery w kontaktach społecznych, jak wyznaczać i osiągać założone sobie cele, poznali tajniki wystąpień publicznych oraz zasady i umiejętności pracy w grupie. Prowadzący podkreślali niejednokrotnie, że najważniejszym celem prowadzonych zajęć jest podnoszenie kompetencji miękkich wśród młodzieży. Jak powszechnie wiadomo, nieoceniona jest umiejętność zachowania swobody podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych czy podczas nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych.
W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję przećwiczenia wielu kluczowych umiejętności, jak np. sposobów radzenia sobie ze stresem, czy sposobów komunikacji w różnych sytuacjach życiowych. Zajęcia bardzo przypadły młodzieży do gustu, chwalili sobie wysokie kompetencje starszych kolegów z Poznania oraz zwrócili uwagę na ciekawe i przydatne treści oraz na interesujące metody pracy. Jedna z uczestniczek przyznała, że dopiero środowe warsztaty uzmysłowiły jej, jak ważne przy wystąpieniach publicznych są mowa ciała czy emisja głosu. Młodzież przyznała także, że odgrywane w czasie zajęć scenki sytuacyjne związane z zasadami stosowania savoir vivre'u uświadomiły im, jak duże znaczenie w życiu codziennym ma stosowanie dobrych manier, jak dzięki temu wzrasta nasza pozycja w grupie oraz ile korzyści może to im przynieść.
Zostaliśmy„zaprogramowani na sukces” stwierdzili uczniowie i to jest chyba najlepsze podsumowanie tego, co się  wydarzyło podczas dzisiejszych warsztatów.