… ma z pewnością Nikodem Rubelek, uczeń IV LO, który w barwny i ciekawy sposób potrafił opowiadać o swoim mieście na Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Jury doceniło walory wypowiedzi Nikodema i przyznało II miejsce w etapie wojewódzkim konkursu, co jednocześnie wiąże się z awansem do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Nikodem przedstawił dwa tematy, dotyczące swojego miasta, regionu i ważnych postaci z nimi związanych. Opowiadał także o zabytkach, m.in. o kościele ewangelickim p.w. Świętego Krzyża w Międzyborzu.
Warto dodać, że oprócz talentu do mówienia, Nikodem ma również wiele innych zdolności. Pasjonuje się śpiewem solowym i chóralnym, sprawdza się w pracy reportera i dziennikarza, pracuje w szkolnej i lokalnej telewizji, sprawdza się też jako aktor i konferansjer w szkolnych spektaklach.
Nikodem serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Powodzenia!