W środę 21 listopada uczniowie klasy III d IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Technopolis - siedziby Zakładu Mikroelektroniki i Nanotechnologii Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Młodzież przywitał kierownik Zakładu prof. dr hab. inż Marek Tłaczała, który przybliżył strukturę uczelni oraz przedstawił możliwości zawodowe jakie daje wykształcenie techniczne. Następnie mgr inż. Mikołaj Badura wygłosił bardzo interesujący wykład na temat dynamicznego rozwoju mikroelektroniki. Tajniki najnowocześniejszego laboratorium nanotechnologii i struktur półprzewodnikowych typu „cleanroom” odkryła przed uczniami dr inż. Joanna Prażmowska-Czajka, a dr inż. Adam Szyszka zaprezentował uczestnikom laboratorium diagnostyki mikro i nanostruktur ze Skaningowym Mikroskopem Elektronowym. Młodzież i opiekunowie byli pod dużym wrażeniem możliwości i szans rozwoju, jakie daje nauka na Politechnice Wrocławskiej w najnowocześniejszych w Polsce laboratoriach Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej.