W drodze do Betlejem…
Posłuchajcie tej historii, chociaż zna ją cały świat
Działo się to w Palestynie dwa tysiące temu lat.
Takimi słowami rozpoczęła się świąteczna inscenizacja tegorocznych jasełek w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi młodzi aktorzy wcielili się w biblijnych bohaterów, aby raz jeszcze przywołać opowieść o tym, co wydarzyło się w Betlejem. Na chwilę mogliśmy przenieść się do pasterskiej wioski i ponownie przeżyć cudowne narodzenie. Wszystko to dzięki talentowi i zdolnościom naszych uczniów, którzy wystąpili pod kierunkiem ks. Tomasza Flajszera, pomysłodawcy i reżysera dzisiejszej uroczystości. O wspaniałe dekoracje, stroje i charakteryzacje młodych aktorów zadbała pani profesor Agnieszka Lisiak. Wyjątkowy klimat świątecznej opowieści podkreślały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu szkolnego chóru IV Liceum Ogólnokształcącego pod batutą pani profesor Renaty Pacyny. Całość zakończyła się bożonarodzeniowym błogosławieństwem księdza Tomasza, a uczniowie w świątecznym nastroju mogli udać się na wigilijne spotkania ze swoimi wychowawcami.
Wszystkim organizatorom dzisiejszej uroczystości, nauczycielom przygotowującym uczniów, a szczególnie naszym aktorom składamy serdeczne podziękowania.
Wesołych Świąt !
GALERIA