Trzy uczennice naszej szkoły: Oliwia Dostatnia, Jagoda Krawczyk i Maria Stasiaczyk wraz z nauczycielką Urszulą Rychlik-Kościelną wzięły udział w 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej. To były trzy dni (28-30.10.2019) wypełnione po same brzegi aktywnościami związanymi z edukacją filmową.

Nasza szkoła była jedną z 53 zaproszonych na festiwal. Jego program był doprawdy imponujący. Każdego dnia organizatorzy zadbali, aby uczestnicy brali udział w szeregu aktywnościach związanych z filmem. Najważniejsze z nich to: spotkanie w kinie Iluzjon i prezentacja spotów reklamowych każdej ze szkół, projekcja filmu dokumentalnego ,,In touch’’ i rozmowa z jego reżyserem Pawłem Ziemilskim, warsztaty aktorskie, operatorskie i krytyki filmowej w  Narodowym Instytucie Audiowizualnym, uroczysta gala jubileuszowa, seans z muzyką na żywo, warsztaty charakteryzacji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Cieszymy się, że nasze uczennice miały okazję doświadczyć tak wspaniałego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że zostały zainspirowane do twórczego działania.