Czy filologia koreańska i koreanistyka to to samo? Odpowiedzi na to pytanie udzieliły absolwentki naszego liceum Justyna Bednarek i Marta Szukała, a obecne studentki filologii koreańskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Podczas spotkania uczniowie klasy językowej mieli możliwość posłuchania jak brzmi ten egzotyczny dla nas język, zaznajomić się z alfabetem, pisownią  i historią języka.  Ponadto usłyszeli wiele interesujących informacji na temat codziennego życia mieszkańców Korei , kuchni koreańskiej, tradycji i sztuki. Studentki podzieliły się też doświadczeniami studiowania na kierunku filologicznym, przedstawiając ofertę zajęć obowiązkowych jak i dodatkowych oraz zachęciły do nauki  języków obcych, wskazując na ogromne możliwości jakie płyną z ich biegłej znajomości.