Informujemy, że we wtorek 19 marca 2024 r.

odbędą się zebrania z rodzicami.

Zebrania odbędą się stacjonarnie (w szkole) według następującego harmonogramu:

Do zobaczenia!

Zapraszamy na relację na żywo z Drzwi Otwartych 2024
(nagranie z 15.03)

Zapraszamy na fotorelację z Drzwi Otwartych 2024.

Autorką tych wspaniałych zdjęć jest Ola Rusek z kl. IV D.

Cześć 1.

Cześć 2.

Cześć 3.

Cześć 4.

Jak za darmo można wyjechać do liceum w Stanach Zjednoczonych?
Pod tym hasłem 14 marca 2024 roku odbył się panel dyskusyjny zorganizowany w Ostrowskim
Centrum Kultury przez projekt "Exchanger", który tworzą m.in. uczniowie i uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim: Sara Grzegorczyk, Olimpia Eliks oraz Jakub Sikora.
Podczas wydarzenia zebrani goście mogli posłuchać o programie "Flex" realizowanym przez Departament Stanu USA, dzięki któremu młodzi ludzie mogą spędzić rok w Stanach Zjednoczonych uczęszczając do amerykańskiego liceum.
O zasadach projektu i swoich doświadczeniach opowiadała
m.in. Sara Grzegorczyk, która brała udział w programie i w roku 2023 uczyła się w Kalifornii.
Projekt "Exchanger" realizowany jest w ramach ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowie Wlkp. zorganizował akcję charytatywną z okazji Świąt Wielkanoc z PCK 2024. Celem zbiórki środków finansowych oraz produktów żywnościowych jest pomoc dla rodzin najuboższych z terenu miasta i rejonu ostrowskiego. Wolontariuszki z IV LO jak zawsze włączyły się do akcji i przez całą sobotę 16 marca 2024 r. Dzielnie kwestowały w Ostrowskim Bricomarche. Dziewczyny jesteśmy z Was dumni i pełni podziwu za poświęcony wolny czas na rzecz innych.

Miło nam zakomunikować, że 4 uczniów klasy 2f Marika Małolepsza, Gabriela Uriasz, Ewa Pietralczyk oraz Jakub Ryfa awansowało do etapu finałowego Konkursu “Młodzi przedsiębiorcy na start”. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi. Zmagania finałowe odbędą się w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w najbliższy wtorek.

IV LO od 4 lat współpracuje ze szkołą językową Escuela El Elcano w Alicante. Każdego roku grupa uczniów wyjeżdża do Hiszpanii, żeby uczyć się języka hiszpańskiego uczestnicząc w lekcjach oraz w bardzo bogatym programie kulturowym.