28 lutego 2019r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce szczególne wydarzenie. Dzięki hojności dyrektora wielkopolskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Michała Zielińskiego, szkoła otrzymała 15 zestawów komputerowych. Zasilą one nową pracownię informatyczną. Niemały wkład w pozyskanie tego sprzętu miał również oddany przyjaciel szkoły, senator RP, Łukasz Mikołajczyk, który był obecny w tym dniu
w murach IV LO. Z całego faktu nie krył zadowolenia Piotr Walkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, uświetniając ten dzień własną obecnością.
Społeczność IV Liceum, w dowód wdzięczności, przygotowała małą uroczystość, podczas której odbyło się przekazanie aktu darowizny na ręce pani dyrektor, Małgorzaty Jędroch. Był to krótki montaż słowno – muzyczny, będący jednocześnie prezentacją osiągnięć utalentowanych uczniów, przygotowanych dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii komputerowych. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć m.in. profesjonalny teledysk młodej wokalistki, Natalii Świtały z kl. 3a, czy obejrzeć nagrany niedawno film przeciwko mowie nienawiści, który ukazał się na stronie Powiatu Ostrowskiego w ramach kampanii przeciw przemocy. 
Ten mały pokaz umiejętności uczniowskich utwierdził wszystkich w przekonaniu, że profesjonalny sprzęt trafił we właściwe ręce! Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie, dziękując za ten szczególny dar zapewniają, że będzie on z pewnością właściwie wykorzystany.
GALERIA