W dniach 10.03-17.03.2018 nasza szkoła gościła uczniów i opiekunów  Viscardi-Gymnasium z miejscowości Fürstenfeldbruck (Bawaria). Wizyta gości z Niemiec odbyła się w ramach cyklicznej , międzynarodowej wymiany uczniów między IV LO oraz Viscardi-Gymnasium dofinansowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Program pobytu był bardzo bogaty, uczniowie z Niemiec zapoznali się z życiem codziennym szkoły, uczestniczyli w kursie języka polskiego oraz grach i zabawach integracyjnych. W trakcie wymiany uczniowie realizowali również projekty dotyczące ochrony środowiska naturalnego, życia codziennego mieszkańców Bawarii i Wielkopolski oraz zagadnień historycznych.

Głównym punktem wymiany była wspólna wycieczka do Malborka, Gdańska i Torunia. Wielkie wrażenia na gościach wywarł pobyt w Centrum Solidarności w Gdańsku oraz zwiedzanie Gdańskiej Starówki. Uczestnikom wymiany przypadło również do gustu zwiedzanie Torunia w formie gry miejskiej.

Uczniowie z Fürstenfeldbruck mieli okazję zwiedzić zabytki naszego miasta oraz złożyli wizytę z Starostwie Powiatowym, gdzie spotkali się ze starostą ostrowskim, Pawłem Rajskim.

W kwietniu planowana jest rewizyta uczniów IV LO w Fürstenfeldbruck. GALERIA