9 marca w naszej szkole odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch ist in” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego. Etap szkolny został przeprowadzony w lutym w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego, do finału zakwalifikowało się 44 uczniów. W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali test pisemny, a następnie uczestnicy z najwyższą liczbą punktów musieli wykazać się umiejętnością konwersacji w języku niemieckim. Pierwsze miejsce zajął Jan Fuchs z Zespołu Szkół Technicznych, drugie miejsce zdobyła Emilia Piaskowska z III Liceum Ogólnokształcącego, miejsce trzecie przypadło Danielowi Konoplańskiemu z Zespołu Szkół Technicznych. Miejsce IV zajęła Jagoda Janiszewska z I Liceum Ogólnokształcącego a miejsce V przyznano Marcie Kaczmarek z IV Liceum Ogólnokształcącego, poczet zwycięzców zamyka Klaudia Gryglewska z II Liceum Ogólnokształcącego, która zajęła miejsce VI. Warto nadmienić, iż konkurs „Deutsch ist in” organizowany przez naszą szkołę jest najbardziej prestiżowym konkursem języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję.