W ramach współpracy klas humanistycznych IV LO z Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwem została w szkole rozprowadzona książka „Ocaleni”.

Autorkami opowiadań w zbiorze są: Karolina Binek, Weronika Karbowiak, Justyna Bednarek i Weronika Nowicka. Składem publikacji w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero zajął się Maciek Bąk, a ilustracje do zbiorku wykonały Beata Kieliś, Marika Prukała i Magda Pierzchała.

Z ramienia Miniprzedsiębiorstwa Enigma za dystrybucję odpowiadają: Agnieszka Sieroń, Julia Mierzchała, Magdalena Szczepaniak, Kinga Małecka, Weronika Michalak, Eliza Bonk, Nicola Wiertelak i Aleksandra Guzenda.

Przedsięwzięcie to pokazuje, że współpraca uczniów klas humanistycznych i biznesowych może przynosić wymierne efekty.

Nad projektem czuwali nauczyciele Bogna Skrzypczak-Walkowiak i Karol Płokarz.