Już po raz kolejny ostrowska czwórka została organizatorem Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Zawody odbyły się dzięki współpracy z Zarządem Rejonowym Ligi Obrony Kraju w Ostrowie. W tym roku udział wzięły reprezentacje 7 szkół,
w zespołach 3-osobowych.
Zawodnicy startowali w konkurencji- karabinek pneumatyczny z odległości 10 metrów. Każdy oddawał 5 strzałów próbnych oraz 10 ocenianych. Rywalizację oceniał Tadeusz Jagielski.
W czwartek odbyła się runda finałowa. Poprzedziły ją rundy- 16 stycznia, 22 lutego, 16 marca. Runda finałowa odbyła się 6 marca. "Od początku rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznej klasyfikacji decydowała runda finałowa"-powiedział Karol Płokarz-opiekun z IV LO. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach- indywidualnej oraz drużynowej. W kategorii drużynowej I miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, II miejsce Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie , III Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie. W kategorii indywidualnej I miejsce zajął Igor Kucharski z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie, II miejsce Grzegorz Piec z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie, III miejsce Alicja Wiśniewska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie.