Dnia 19 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IIb (grupy uczącej się języka polskiego w zakresie rozszerzonym), objętej patronatem akademickim Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez dr Agnieszkę Raubo. Wykład dotyczył kultury średniowiecznej i renesansowej, a konkretnie…
No właśnie już sam temat wystąpienia - „Kultura renesansu w kontekstach magii, medycyny i alchemii” - był niezwykle intrygujący. Uczniowie poznali liczne fakty tudzież ciekawostki związane z renesansową kulturą, filozofią oraz medycyną. Wyjazd do Kalisza był również połączony ze zwiedzaniem uczelni, z której od kilku lat co roku dwie osoby z klasy humanistycznej lub artystycznej IV LO otrzymują listy immatrykulacyjne, dające im możliwość rozpoczęcia studiów poza tradycyjną procedurą rekrutacyjną.
Autorką innowacji „Chcę studiować na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM” i koordynatorką współpracy z tą uczelnią jest dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak.