W środę 21 marca2018 r., a więc w dniu, w którym formalnie kończy się kalendarzowa zima, w IV LO odbyła się pierwsza edycja Interdyscyplinarnego Konkursu „Wiosenny pięciobój szkolny” pod honorowym patronatem Pana Starosty Pawła Rajskiego. Czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy gimnazjalne ostrowskich szkół podstawowych rywalizowały w pięciu kolejno rozgrywanych dyscyplinach, obejmujących zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne. Gimnazjaliści najpierw rozwiązywali test z historii, związany tematycznie z przypadającym w tym roku 100-leciem odzyskania Niepodległości przez Polskę. Następnie przedstawiciele poszczególnych reprezentacji uczestniczyli w 2 równolegle rozgrywanych konkursach, strzeleckim i szachowym. Rywalizacja wyraźnie nabierała rumieńców, była zacięta, ale prawdziwie sportowa i na wysokim poziomie. Czwartą dyscypliną pięcioboju był konkurs wiedzy muzycznej, który po mistrzowsku poprowadził Nikodem Rubelek z klasy II a. W czasie krótkiej przerwy nasi goście rozkoszowali się smakiem doskonałych pączków i wymieniali się wrażeniami z pobytu w naszym Liceum. O ostatecznej kolejności zadecydowała piąta dyscyplina czyli konkurs wiedzy przyrodniczej obejmujący pytania z zakresu chemii, biologii oraz geografii. Po podliczeniu wyników całego pięcioboju, okazało się, że zwycięzcą „Wiosennego pięcioboju szkolnego” została reprezentacja szkoły Podstawowej nr 14, drugie miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pięknymi medalami i upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców IV LO oraz Starostę Ostrowskiego, p. Pawła Rajskiego.