W czwartek, 25 stycznia 2018 odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”.
W tym roku rywalizowało ze sobą 48 uczniów z 11 szkół powiatu ostrowskiego.
Reprezentowane szkoły to: I LO, II LO, III LO, IV LO , LO Sióstr Salezjanek, LO Spółdzielni Oświatowej, Zespół Szkół Usługowych, Zespół Szkół Budowlano - Energetycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.
Konkurs składał się z dwóch części. Na napisanie testu uczniowie mieli 45 minut. Aby zakwalifikować się do części ustnej należało w części pisemnej zdobyć 80 % punktów możliwych do uzyskania. Ta sztuka udała się 5 osobom. Po części ustnej Komisja w składzie : pani Daria Wróblewska, pani Karolina Grędziak i pan Dariusz Spychalski, biorąc pod uwagę obie części konkursu ,wyłoniła najlepszych z najlepszych. Tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce Konrad Tetrzona z IV Liceum Ogólnokształcącego – nauczyciel przygotowujący pani Małgorzata Jędroch, II miejsce Oskar Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek – nauczyciel przygotowujący pani Bogusława Jędrzeja, III miejsce Jan Fuchs z Zespołu Szkół Technicznych – nauczyciel przygotowujący pani Krystyna Dąbrowska, IV miejsce zajęli ex aequo Daniel Konoplański z Zespołu Szkół Technicznych oraz Adam Szlachta reprezentujący Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych. Wszyscy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców IV LO i Starostę Powiatu Ostrowskiego pana Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się konkurs. Gratulacje i nagrody uczestnicy konkursu odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego pana Andrzeja Leraczyka.