W dniu 7 grudnia 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Drezna, miasta zwanego  „Florencją Północy”.
Podczas pobytu w słonecznym, pełnym imponujących architektonicznie zabytków Dreźnie, uczniowie mieli okazję zobaczyć: Stare Miasto, Frauenkirche, tarasy nad Łabą, poczet elektorów saskich z miśnieńskiej porcelany, Katedrę Świętej Trójcy, Pałac Zwinger, którego wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, salon przyrządów matematyczno-fizycznych oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany.
Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki, był czas spędzony na Strizelmarkt, jednym z wielu w Dreźnie jarmarków bożonarodzeniowych, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
Organizatorem wycieczki była Pani Agata Pater, wspomagali ją: Pani Anna Polańska, Pan Jacek Bieniek i Pan Maciej Brzykcy.