Nie zapominamy o filmowych pasjach.

Zdalne nauczanie nie musi być przeszkodą w rozwijaniu pasji – z takiego założenia wyszli organizatorzy Festiwalu Filmoteki Szkolnej, przygotowując wirtualną edycję sztandarowej imprezy odbywającej się corocznie w Warszawie. Z bogatego programu festiwalu skorzystali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wlkp. z klasy o profilu humanistyczno-filmowym.

Przed rokiem reprezentacja ,,czwórki” gościła na festiwalu w Warszawie, tym razem pandemia pokrzyżowała plany wyjazdowe, co - na szczęście - nie oznaczało całkowitej rezygnacji z udziału w imprezie.Organizatorzy nie dali za wygraną i przygotowali internetową wersję festiwalu. Uczniowie klasy IA humanistyczno-filmowej mieli okazję wzięcia udziału w master classach, pokazach filmowych, warsztatach scenariuszowych oraz filmoznawczych. Nie zapomniano także o nauczycielach zajmujących się edukacją filmową.Z myślą o nich przygotowano wiele interesujących form doskonalenia. Tego rodzaju działania nie tylko pogłębiają wiedzę i rozwijają zainteresowania, lecz także są ważnym elementem przygotowań uczniów do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, której szkolny etap odbędzie się jeszcze w listopadzie. Dodajmy, że IV LO drugi rok z rzędu realizuje projekt Filmoteki Szkolnej, którego koordynatorem jest Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny w Warszawie.

 _

Fot.

- Plakat tegorocznej edycji festiwalu.

- IV LO już drugi rok z powodzeniem realizuje projekt Filmoteki Szkolnej.

- Zdjęcie z ubiegłorocznego festiwalu zorganizowanego w Warszawie.