Dla wielu maturzystów zbliża się czas wyboru uczelni wyższej, na której będą kontynuować dalszą naukę. Dla niektórych będzie to uczelnia zagraniczna. Wielu absolwentów naszej szkoły studiuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Holandii. Mając na uwadze zainteresowanie tegorocznych abiturientów takimi właśnie studiami, zorganizowaliśmy spotkanie online z przedstawicielem uczelni z Walii, Holandii i Danii, aby poznać  możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także sposoby finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów i pożyczek. Uczniowie dowiedzieli się, jakie kierunki studiów i na jakich uczelniach można studiować w języku angielskim. Przedstawiona oferta jest bardzo szeroka, więc jest w czym wybierać.