W czwartek 7 marca 2019 r., w IV LO odbyła się druga już edycja Interdyscyplinarnego Konkursu „Wiosenny pięciobój szkolny” pod honorowym patronatem Pana Starosty Pawła Rajskiego. Czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy gimnazjalne oraz klasy ósme ostrowskich szkół podstawowych rywalizowały w pięciu kolejno rozgrywanych dyscyplinach, obejmujących zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne. Nasi goście najpierw rozwiązywali zadania z historii, związane tematycznie ze 100-leciem odzyskania Niepodległości przez Polskę. Drugą dyscypliną pięcioboju był konkurs wiedzy muzycznej, który po mistrzowsku poprowadził Nikodem Rubelek z klasy III a.  Następnie przedstawiciele poszczególnych reprezentacji uczestniczyli w dwóch równolegle rozgrywanych konkursach, strzeleckim i szachowym. Rywalizacja wyraźnie nabierała rumieńców, była zacięta, ale prawdziwie sportowa i na wysokim poziomie. W czasie krótkiej przerwy nasi goście rozkoszowali się smakiem pysznych pączków i wymieniali się wrażeniami
z pobytu w naszym Liceum. Wizyta uczniów klas gimnazjalnych i klas szkoły podstawowej stała się  doskonałą okazją do promocji IV LO. O ostatecznej kolejności zadecydowała piąta dyscyplina czyli konkurs wiedzy przyrodniczej, obejmujący pytania z zakresu chemii, biologii oraz geografii. Było dużo emocji autentycznej radości, i po prostu dobrej zabawy. Po podliczeniu wyników całego pięcioboju, okazało się, że zwycięzcą „Wiosennego pięcioboju szkolnego” została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14 im. Powstańców Wielkopolskich, drugie miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pięknymi medalami i upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców IV LO oraz Starostę Ostrowskiego,
p. Pawła Rajskiego.
GALERIA