Trzy uczennice klasy IId IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim otrzymały zaproszenie do Warszawy na rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK, jako jego laureatki. MaGIK jest konkursem na najciekawszy aplet z wykorzystaniem bezpłatnego oprogramowania GeoGebra, a jego organizatorem jest Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES. Uroczysty finał konkursu odbył się w polskiej siedzibie Microsoftu w Warszawie.

Bardzo cieszy fakt, że pierwsze dwa miejsca w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego” na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostały przyznane uczennicom IV LO. Maria Lamczak, która zajęła I miejsce, wykonała aplet ilustrujący pojęcie pochodnej funkcji. Julita Strzelec, nagrodzona II miejscem, zilustrowała w GeoGebrze zadanie o trójkącie o zmieniającym się polu. Trzecia lauratka – Karolina Agata zajęła III miejsce w kategorii " Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie z GeoGebrą. Nagrodzona aplikacja dotyczyła warstw kuli ziemskiej. 

Po wręczeniu dyplomów, przez m.in. dr Katarzynę Winkowską-Nowak – pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS i prezesa Warszawskiego Centrum GeoGebry  laureaci mieli możliwość wygłoszenia krótkich prelekcji na temat wykonanych prac. Nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie.

Warto wspomnieć, że już trzeci rok z rzędu uczniowie IV LO w Ostrowie Wielkopolskim zostają laureatami konkursu MaGIK. GeoGebrę uczniowie mają okazję poznać na lekcjach matematyki oraz zajęciach dodatkowych prowadzonych przez panią Darię Szalińską, która również w tym roku przygotowała uczniów do konkursu.

Zwycięskie prace konkursowe można obejrzeć na stronie:

https://www.geogebra.org/m/yGdUFaTe

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!