26 kwietnia 2019 r. społeczność szkolna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim pożegnała uczniów trzecich klas, którzy zakończyli właśnie kolejny etap swej drogi edukacyjnej. Uroczystość została w dużej mierze przygotowana i wyreżyserowana przez samych uczniów, którzy zadbali o to, by ceremonia miała oficjalny charakter. Ten uroczysty dzień uświetnił swoją obecnością pan Paweł Rajski, Starosta Ostrowski, który świeżo upieczonym absolwentom życzył powodzenia w dalszym, dorosłym już, życiu zawodowym i osobistym. Dużą satysfakcję mieli również rodzice otrzymujący Listy Gratulacyjne za wychowanie młodych ludzi, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i godnie reprezentowali szkołę swoją nienaganną postawą. Wielka radość spotkała też tych uczniów, którzy zasłużyli swoją ciężka pracą na świadectwa z wyróżnieniem, mogli bowiem je odebrać z rąk dyrekcji szkoły podczas tej uroczystości. Nie mogło zabraknąć elementów artystycznych, o które zadbali nasi wspaniali wokaliści: Natalia Świtała, Natalia Cłapka i Nikodem Rubelek. Nikodem, jak zwykle pięknie, poprowadził całą uroczystość, a, również udanie, partnerowała mu Olga Matuszewska. Ważnym elementem były również słowa pożegnania skierowane do trzecioklasistów przez reprezentantów uczniów młodszych klas, którzy zapewniali, że będą się starali podążać ich śladem i dorównywać ich osiągnięciom.

Wzruszającym epilogiem okazała się końcowa piosenka, zaśpiewana przez Nikodema Rubelka, której słowa, autorstwa samego wykonawcy, nawiązywały do naszej szkoły – IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Drodzy Uczniowie Klas Trzecich, żegnamy Was, ale mówimy też „do widzenia”! Życzymy Wam samych sukcesów i szczęścia. Gdziekolwiek pójdziecie, nie zapominajcie o nas, ponieważ my będziemy o Was zawsze pamiętać. 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim.

GALERIA