Szkolne konkursy językowe, to w naszej szkole wieloletnia tradycja. W tym roku uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnych rodzajach konkursów, w różnych językach. Tegoroczna edycja konkursów cieszyła się dużym zainteresowaniem. 4 kwietnia wręczone zostały nagrody i dyplomy w konkursach języka angielskiego.

Jako pierwsi stanęli w szranki uczniowie, którym tajniki gramatyki angielskiej nie są obce. Konkurs składał się z zadań o różnym stopniu trudności, sprawdzających opanowanie gramatyki i struktur językowych. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 39 uczestników, a Mistrzem Gramatyki Angielskiej została Laura Khatchikian z IIIc. II miejsce zajęła Kornelia Nowacka z IIIc, a III miejsce przypadło w udziale Dominikowi Moritzowi z IIc.

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zgromadził 35 uczestników, którzy  mieli za zadanie rozwiązać test obejmujący materiał realioznawczy dotyczący Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych oraz Australii. Zwyciężyła Zuzanna Kasperek z IIb. Na II miejscu uplasował się Dominik Moritz, a III miejsce ex aequo zajęły Anna Krakowska z IIc i Katarzyna Matysiak z IIb.

Ostatnim konkursem były debaty, w którym rywalizowało 22 uczniów. Tegoroczna tematyka  była bardzo zróżnicowana od technologii, przez edukację i dress code, a na oglądaniu seriali skończywszy. Uczestnicy debatowali w parach. Losowania par i tematów dokonywali sami zainteresowani. Losowana była również opcja za lub przeciw, którą występujący mieli obowiązek bronić. Poziom debat był bardzo wysoki, zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym. Prowadzenie dyskusji w języku obcym jest jedną z najtrudniejszych umiejętności, więc emocje były ogromne. Zwycięzcami rywalizacji okazały się Julia Spychała i Karolina Maleszka z IIc, na drugim miejscu Maria Wcześniak i Michał Smółka z IIc, a III miejsce zajęli Dominik Moritz i Konrad Tetrzona z IIc.

Gratulacje dla wszystkich laureatów i uczestników!

GALERIA ZDJĘĆ