Zajęcia na Uniwersytecie rozpoczęły się wykładami na temat literatury Borgesa, Rumunii, Włoch, obrazie dziecka w Średniowieczu. Sesję otworzył prof. UAM dr hab. Mirosław Loba. Później zorganizowane zostały warsztaty z języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

Młodzież ucząca się francuskiego miała zajęcia z rodowitymi użytkownikami języka.  Pierwszy z warsztatów oparty został na pracy z piosenką oraz słownictwem związanym z uczuciami. Podczas kolejnego, uczniowie poznali onomatopeje w języku francuskim. Bardzo ciekawe były również ćwiczenia z fonetyki. Jako ostatnie

zorganizowane zostały warsztaty prezentujące wyrażenia frazeologiczne ze zwierzętami.

14- osobowa grupa uczniów wzięła natomiast udział w warsztatach z języka hiszpańskiego. Młodzież poznała sposoby komunikowania się za pomocą gestów. Dowiedziała się też jakie są różnice między językiem hiszpańskim a euskera (językiem baskijskim). Prowadząca przedstawiała prezentację o Kraju Basków, która bardzo spodobała się młodzieży. Kolejny z warsztatów dotyczył kina hiszpańskiego, jego gatunków.

Dla młodzieży spotkanie z rodowitymi użytkownikami języka francuskiego i hiszpańskiego było doskonałą okazją, żeby sprawdzić swoje umiejętności oraz wzbogacenia słownictwa. Jak się okazało młodzież z „ostrowskiej czwórki” poradziła sobie bardzo dobrze.

Wykłady prowadzili wykładowcy Instytutu Filologii Romańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W zajęciach wzięła udział grupa 19 uczniów klas językowych IV Liceum Ogólnokształcącego. Sesja naukowa została zorganizowana dzięki podpisanej umowie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Były to już kolejne warsztaty. Wcześniej uczniowie klas językowych uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego oraz wykładach o kulturze arabskiej.

GALERIA ZDJĘĆ