Ambasador Meksyku Alejandro Negrín Muñoz gościł w Ostrowie w 19 września.  W czasie swojego pobytu odwiedził IV Liceum Ogólnokształcące, aby spotkać się z młodzieżą uczącą się języka hiszpańskiego. Uczennice klasy II przygotowały dla gościa prezentację na temat systemu edukacji w Polsce. Wystąpienie było pretekstem do rozmowy z tym szczególnym gościem o różnicach i podobieństwach w  obszarze szkolnictwa między Polską a Meksykiem. Okazało się, że systemy kształcenia w naszych krajach są podobne.

W drugiej części spotkania młodzież zadawała pytania panu Ambasadorowi. Uczniów interesowała praca ambasadora. Nasz gość podzielił się swoimi doświadczeniami z pobytu w Polsce. Powiedział między innymi, że bardzo się cieszy, że może reprezentować swój kraj za granicą , a jego praca ma wiele obszarów , które prowadzą do jednego wspólnego celu , mianowicie pielęgnowania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. W Polsce pracuje od 3 lat, a do Meksyku wraca raz w roku, zimą na spotkanie ambasadorów.

Czas pobytu w ostrowskiej „czwórce” szybko minął, a uczniowie żałowali, że nie mogli dłużej rozmawiać z gościem. Dla młodzieży spotkanie to było wyjątkowym  doświadczeniem i pierwszą okazją w życiu  konwersacji z rodzimym użytkownikiem języka hiszpańskiego.

Pan Ambasador gościł w Ostrowie na zaproszenie pana senatora Łukasza Mikołajczyka i pana starosty Pawła Rajskiego.

Czytaj więcej: https://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/7133