Powiat Ostrowski i podległe mu szkoły średnie oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu realizują projekt "Młodzi mają głos". W ramach tego przedsięwzięcia 27 września 2019 r. gościliśmy w IV LO p. prof. dra hab. Szymona Ossowskiego, który przybliżył nam problematykę wyborczą w perspektywie zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu.

W ramach projektu "Młodzi mają głos" w czwartek 3 października 2019 r. odbyły się w szkołach średnich powiatu ostrowskiego prawybory. Wydarzenie to było żywą lekcją demokracji i stanowiło niejako preludium prawdziwych wyborów parlamentarnych, które odbędą się w niedzielę 13 października br. Jak tylko otrzymamy kopię protokołu, ogłosimy wyniki prawyborów, które odbyły się w IV LO.
Bogaty serwis fotograficzny wczorajszego wydarzenia zawdzięczamy Julii Rogier z klasy II a.

W piątek 4 października 2019 r. w ostrowskim N-Klubie odbyło sie podsumowanie projektu "Młodzi mają głos", realizowanego wspólnie przez Powiat Ostrowski oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Spotkanie swoją obecnością i świetnym wykładem zaszczycił Dziekan tego Wydziału, prof.dr hab. Andrzej Stelmach. Starosta Ostrowski, p. Paweł Rajski w oryginalny sposób podsumował działania, które miały miejsce w ramach projektu a następnie uczniowie ostrowskich szkół średnich, którzy pracowali w szkolnych komisjach wyborczych, otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Ostrowski.

Wyniki prawyborów w szkołach Powiatu Ostrowskiego (link).

GALERIA ZDJĘĆ