Trener Michał Walczak oraz Inga Kanicka i Jakub Chmielarz zwycięzcami 50-tego Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce w Wielkopolsce. Rekordowa ilość - jedenastu laureatów z KS STAL LA w Ostrowie Wlkp.
W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu miała miejsce uroczystość podsumowania 50. - jubileuszowej - edycji Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce. To już po raz 50 uhonorowano najlepszych lekkoatletów Wielkopolski w kategoriach dzieci i młodzieży za miniony sezon. W grupie laureatów znalazło się aż 12 przedstawicieli ostrowskiej lekkiej atletyki, w tym troje zwyciężyło w swoich kategoriach wiekowych. To kolejny dowód dominacji ostrowskiego klubu w Wielkopolsce w sporcie młodzieżowym, gdyż żaden inny klub nie wprowadził do tabel tylu zawodników.

Michał Walczak został najlepszym trenerem Wielkopolski 2019 r. Tym samym powtórzył sukces z poprzedniego – 2018 roku. Na listach laureatów znalazło się aż siedmioro jego podopiecznych. Drugie miejsca zajęli: Mateusz Gościniak – UKS Piatka Jarocin oraz Andrzej Pujdak – LUKS Orkan Września po 4 swoich wychowanków.

W kategorii dziewcząt U16 zwyciężyła Inga Kanicka. Zawodniczka Stali LA zajęła VII miejsce w biegu na 100 m. i VIII m. w biegu na 300 m. podczas Mistrzostw Polski U16 i wraz z koleżankami zwyciężyły w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 m.

Serdecznie gratulujemy!