Wpis z profilu facebookowego Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek:

"To ogromne szczęście i duma, że Ostrów Wielkopolski. Miasto z sercem ma tak wspaniałych mieszkańców. Ambitnych, pracowitych, o wielkim sercu. Niosą bezinteresowną pomoc. Osiągają międzynarodowe sukcesy. Są pokorni, a empatia to dla wielu z nich wartość nadrzędna.

Z największą radością wręczyłam coroczne Nagrody Prezydenta Miasta podczas uroczystej sesji 10 listopada. To ważna data dla naszego miasta i idealna okazja by uhonorować i podziękować mieszkańcom za zaangażowanie, trud, sukcesy i wkład w rozwój miasta".

Wśród wyróżnionych Nagrodą Prezydent Miasta znalazł się uczeń naszego liceum, Mateusz Bilski. Mateusz to utalentowany 14-latek, który zdobywa medale w pływaniu. Specjalizuje się w stylu motylkowym na dystansach 50 m i 100 m oraz stylu zmiennym. Trenerem Mateusza jest Jakub Stefaniak, który poprowadził go do wielu sukcesów i rekordów życiowych. 14-latek ma na swoim sportowym koncie ok. 120 medali z mistrzostw ogólnopolskich, wielkopolskich i okręgowych.

Gratulacje! 👏👏👏😍😍😍