Milo nam poinformować o wielkim sukcesie szkolnej grupy teatralnej HarmideR, prowadzonej przez nauczycielkę języka polskiego, absolwentkę Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, panią Agnieszkę Dukowicz-Kujawę. Po bardzo dobrze przyjętym przez lokalną społeczność spektaklu „Okruchy lustra”, nasi uczniowie zaprezentowali go na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Strefa gry”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kole. Zderzyli się z silną konkurencją innych grup teatralnych, reprezentujących ośrodki kultury z różnych miast województwa wielkopolskiego. „Jedziemy tam głównie po naukę, by zdobyć nowe doświadczenia” – podkreślała instruktorka grupy przed wyjazdem na Festiwal. Tymczasem jury konkursowe (składające się ze znanych postaci z dziedziny teatru i filmu) przyznało „Okruchom lustra” drugie miejsce, komplementując zarówno reżyserię i grę aktorską (indywidualną nagrodę odebrała też grająca główną rolę – Jagoda Nowak). Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że HarmideR „narobi jeszcze hałasu” na niejednej scenie, czego bardzo im życzymy!

Materiał filmowy (link) z profilu facebookowego Epicentrum Kultury