A dokładniej wicemistrzynią województwa w Konkursie Recytatorskim # Pan Tadeusz   organizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Niesamowity sukces Zosi, którą opiekuje się jej nauczyciel języka polskiego, pani Agnieszka Dukowicz-Kujawa, miał miejsce 17. listopada, podczas finału w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie. Jury pod przewodnictwem cenionej polskiej aktorki Magdaleny Popławskiej, przyznało naszej uczennicy drugą nagrodę, co jest wspaniałym sukcesem, biorąc pod uwagę prestiż konkursu i udział najbardziej utalentowanych recytatorów ze wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim.

Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że już na etapie półfinału mieliśmy swoją silną reprezentację. 24 października w ODN w Kaliszu wspaniale, oprócz Zosi, zaprezentowali się też Wiktoria Igielska(będąca również pod opieką pani Agnieszki Dukowicz-Kujawy) i Andrzej Wachna, który otrzymał za swój występ specjalne wyróżnienie jury. Warto przypomnieć, że opiekunem Andrzeja jest nauczycielka języka polskiego, pani Małgorzata Bożek. 

Nagrodzonym recytatorom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie IV LO tak wspaniale potrafią  przenosić odbiorców w świat naszej epopei narodowej!

Występ Zosi Grzybowskiej - link wideo