05 lutego

Grupa uczniów z IV LO wyjechała do Alicante na kurs języka hiszpańskiego. Zaraz po przylocie do Hiszpanii zaczęli zwiedzać miasto. Od wtorku zaczną uczyć się w szkole języka hiszpańskiego. Podczas swojego pobytu mieszkają u rodzin hiszpańskich.

06 lutego

Uczniowie IV LO rozpoczęli naukę w szkole w Alicante oraz program kulturowy. Po zajęciach w szkole młodzież zwiedziła Zamek Świętej Barbary.

 

07 lutego 

Uczestnicy wyjazdu uczestniczyli w lekcji w terenie i nauce tańców latynoamerykańskich.

08 lutego 

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie poznawali tajniki fotografowania dzieł sztuki w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz odwiedzili Bibliotekę w muzeum MUBAG. Następnie odbyli spacer do San Juan wybrzeżem Costa Blanca. Bogaty w wydarzenia dzień zwieńczyła wizyta w miejscowej lodziarni.

 

09 lutego

Ostatnie dni w Alicante, to wizyta w Muzeum Archeologicznym z bogatą ekspozycją z czasów paleolitu i neollitu oraz czasów rzymskich, a także muzeum czekolady położone w malowniczej miejscowości Villajoyosa. Muzeum Wody to było również niecodzienne doświadczenie. Kurs języka hiszpańskiego zakończył się sukcesem czego dowodem są otrzymane dyplomy.