Dnia 19 kwietnia w ZSP w Przygodzicach odbył się konkurs "Mistrz Gramatyki", w którym udział wzięło sześcioro uczniów z 4 LO w Ostrowie Wielkopolskim.
Wśród uczestników znaleźli się trzej reprezentanci szkoły w konkursie gramatyki angielskiej oraz trzej w konkursie gramatyki niemieckiej. Każdy z uczestników poddał się testowi, który sprawdzał ich umiejętności gramatyczne w danym języku.
Największym osiągnięciem w konkursie gramatyki angielskiej był triumf Jakuba Chmielarskiego, który zajął pierwsze miejsce. Jego dogłębna znajomość gramatyki oraz precyzja w rozwiązywaniu zadań sprawiły, że zasłużył w pełni na to wyróżnienie.
W konkursie gramatyki niemieckiej bezkonkurencyjna okazała się Pola Adissou, która zajęła pierwsze miejsce, trzecie miejsce przypadło Lilly Adissou. Ich perfekcyjna znajomość niemieckiej gramatyki oraz umiejętność aplikowania jej w praktyce pozwoliła im osiągnąć te imponujące wyniki.
Konkurs "Mistrz Gramatyki" okazał się nie tylko wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do sprawdzenia i pogłębienia wiedzy z zakresu gramatyki obu języków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz osiągniętych wyników, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych.