Grupa teatralna „Harmider” i przyjaciele razem z liderkami: Agnieszką Dukowicz-Kujawą i Agatą Kosiek-Jajczyk serdecznie pozdrawiają z Białego Dunajca koło Zakopanego.
Bierzemy udział w dziewięciodniowym Międzynarodowym Projekcie „Historia dla przyszłości”, który ma charakter historyczno-teatralny. Oprócz nas biorą w nim udział rówieśnicy z Niemiec i Ukrainy, z którymi mamy okazję zawiązać przyjaźnie. Wspólnie poznajemy kulturę i tradycje naszych krajów, bierzemy udział w zajęciach teatralnych, integrujemy się i bawimy w pięknej podgórskiej miejscowości. Byliśmy już w Zakopanem i (ramach gry miejskiej) szukaliśmy ważnych miejsc i wykonywaliśmy ciekawe zadania. Przed nami jeszcze wiele planów, w tym ciekawe wycieczki, o których jeszcze napiszemy.
 
 
Dzień refleksji podczas wycieczki do Białego Dunajca
Młodzież IV LO, biorąca udział w Międzynarodowym projekcie „Historia dla przyszłości” w Białym Dunajcu, przeżyła chwile zadumy nad istotą człowieczeństwa podczas wizyty w muzeum w Auschwitz-Birkenau. To były trudne chwile, bo skłaniały do zderzenia z prawdą o naturze ludzkiej, która nie zawsze jest powodem dumy. Ten czas był szczególnie ważny, bo na świadectwa ludzkiej krzywdy, młodzież spojrzała z trzech perspektyw: polskiej, niemieckiej i ukraińskiej.
Nadzieję budzi jednak to, jak uczestnicy projektu, pomimo różnic, potrafią ze sobą rozmawiać, współpracować i bawić się bez uprzedzeń. To dobry czas, który budzi optymizm i wiarę w to, że młodzi ludzie stworzą świat pokoju, a nie nienawiści.