Informacje z profilu facebookowego KS STAL "LA" Ostrów Wlkp.:
Olga Szlachta, tegoroczna absolwentka IV Liceum, po raz kolejny udowodniła swoją klasę, zdobywając złoty medal w deszczowym konkursie trójskoku z wynikiem 13.06 m. Był to już jej 18. indywidualny medal w mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Aż 17 razy stanęła na najwyższym stopniu podium, a tylko raz zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Julii Adamczyk w skoku w dal. Dodatkowo ma na koncie dwa medale w sztafetach, w tym jeden z obecnych mistrzostw we Włocławku. To imponujące osiągnięcia.
Gratulujemy!
Podczas Mistrzostw Polski U20 we Włocławku trzy zawodniczki spisały się znakomicie w konkursie skoku w dal. Olga Szlachta zdobyła złoty medal, ustanawiając nowy rekord życiowy – 6.38 m. Lena Kanicka, mimo trudnych tygodni treningowych, wywalczyła srebrny medal z wynikiem 6.04 m. Zosia Losy zajęła szóste miejsce z rezultatem 5.67 m, startując po raz pierwszy w sezonie po powrocie po kontuzji. Zawody odbyły się w bezwietrznych warunkach.
Wszystkim zawodniczkom należą się wielkie brawa za determinację i sportową klasę.

















