Maciej Bąk-uczeń IV LO, tegoroczny dyplomant Szkoły Muzycznej II stopnia, wziął udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Solfeżowym zdobywając III miejsce ex aequo z Olivią Bujnowicz z POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Konkurs, który należy do najtrudniejszym w Polsce, organizowany jest w cyklu dwuletnim przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Obejmuje on trzy etapy i w tym roku odbył się w dniach od 17 do 19 marca 2017 roku.
W konkursie wzięło udział 28 uczestników ze szkół muzycznych z Bielsko-Białej, Chełma, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Krakowa, Mielca, Opola, Rybnika, Tych, Sosnowca, Szczecina, Tarnowa, Warszawy i Wrocławia. Do trzeciego etapu dopuszczono 13 osób. Zajęcie, przez Macieja Bąka, III miejsca, po laureatach z dwóch szkół warszawskich, stanowi niebywały sukces. Bardzo dobre przygotowanie ucznia, jego wiedzę i umiejętności oraz kreatywną wyobraźnię dostrzegli Jurorzy, co wyrazili w spotkaniach kuluarowych. W ZSM pracuje on pod kierunkiem Aleksandry Tomaszewskiej-Bączyk, nauczyciela przedmiotu „Kształcenie słuchu”.

Gratulujemy!

(tekst i zdjęcia pochodzą ze strony powiatu ostrowskiego)