22 utwory świąteczne zaprezentowane zostały podczas Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, jaki odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym. Były to zarówno znane wszystkim kolędy takie jak „Cicha noc”, ale też utwory świąteczne „Santa Claus is coming To Town”, cz też ” Jingle Bels” i „Merry Christmas”. Można też było usłyszeć utwory hiszpańskie, m.in. hiszpańską wersję „Jingle Bels”, Cascabel.
„Śpiewałam utwory po angielsku i hiszpańsku. To bardzo dobry sposób na naukę języka. Dzięki udziałowi w tym koncercie nauczyłam się wielu nowych słówek”- powiedziała Kornelia z klasy językowej.
„Staramy się szukać innych sposobów na naukę języków, wspólne kolędowanie na pewno temu sprzyja”- powiedziała Ewa Nowak- nauczycielka języka niemieckiego.
IV Liceum Ogólnokształcące posiada największą ofertę językową w powiecie. Wiele imprez szkolnych ma na celu popularyzację nauki języków w inny, ciekawy sposób.
„ W naszej szkole młodzież może uczyć się angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Uczniowie sami wybierają dwa języki, jakich chcą się uczyć. Od przyszłego roku szkolnego chcemy wprowadzić naukę trzeciego języka. Już teraz niektórzy uczniowie uczęszczają na zajęcia trzech języków obcych. Widzimy, że jest takie zapotrzebowanie, więc dalej chcemy poszerzać ofertę szkoły i możliwości nauki właśnie w tym kierunku”- powiedziała Małgorzata Jędroch- dyrektor IV LO.
Koncert odbył się w szkolnym Zakątku. Wszyscy bardzo chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Kolędowanie w językach obcych wprawiło wszystkich w bardzo świąteczny nastrój.