W czwartek, 8 lutego 2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się I Regionalny Konkurs Językowy dla szkół gimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. 47 uczniów wybrało język angielski, 21 język niemiecki.
Konkurs składał się z części pisemnej, w trakcie której uczniowie rozwiązywali test obejmujący gramatykę, leksykę, analizę tekstu oraz zagadnienia realioznawcze.
Komisje konkursowe wyłoniły zwycięzców pierwszej edycji konkursu. Pierwsze miejsce z języka angielskiego zdobyła Julia Kubica z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, drugie miejsce zajął Wojciech Gromski ze Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wlkp., trzecie miejsce przypadło w udziale ex aequo Martynie Galewskiej ze Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wlkp. oraz Adrianowi Kalbarczykowi z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Wyróżnienie otrzymała Julia Adamiak ze Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych.
Pierwsze miejsce w konkursie języka niemieckiego zajęła Katarzyna Janowicz ze Szkoły Podstawowej w Raszkowie, drugie miejsce przypadło Oliverowi Lewandowskiemu
z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, trzecie miejsce zdobyła Julia Litwin ze Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wlkp., Michał Roga ze Szkoły Podstawowej
w Czarnymlesie zajął miejsce czwarte, miejsce piąte zdobyła Karolina Cieślińska również ze Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie.
Po konkursie uczniowie wzięli udział w warsztatach z języka hiszpańskiego i francuskiego.
Wszyscy otrzymali gratulacje i podziękowania za udział w konkursie, natomiast laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców IV LO i Starostę Ostrowskiego, p. Pawła Rajskiego, pod którego patronatem odbył się konkurs.