Dnia 12.10.2017 r. odbyły się Mistrzostwa IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Szachach. W turnieju tym wzięło udział 7 zawodników. W kategorii dziewcząt oraz w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Marianna Płaczek z klasy III c, drugie miejsce zajęła Laura Marciniak również z III c, trzecie Kamila Albertowska z III b , czwarte Julia Karbowa z I b. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Oskar Kuczera z II d, drugie Wojciech Prokocki z klasy II c, trzecie Tomasz Wojtkowski z II c.
Do zawodów naszą młodzież przygotowywał p. Jacek Bieniek, organizatorem turnieju był p. Paweł Handzlik, a dyplomy wręczała p. Dyrektor Małgorzata Jędroch.

W bibliotece szkolnej IV LO znajduje się fachowa literatura do nauki gry w szachy. Zapraszamy serdecznie do korzystania z niej.

Gratulujemy uczestnikom.