W dniu 5 lutego 2019 r. w auli III Liceum Ogólnokształcącego odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Ostrowskiego - Paweł Rajski.
Tematyka konkursu związana była z geografią astronomiczną z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy lądowania pierwszego człowieka na Księżycu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli geografii, a młodzież biorąca w nim udział wykazała się bardzo dobrą znajomością geografii astronomicznej. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Zuzanna Poczta (kl. IIa; opiekun p. Patrycja Nowicka) i Michał Smółka (kl.II c; opiekun p. Jacek Bieniek). Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, a Michał znalazł się w gronie wyróżnionych uczniów.