W czwartek 17 października 2019r. uczniowie klasy 2b mieli możliwość obejrzenia teatralnej adaptacji "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Przedstawienie odbyło się w Teatrze Nowym w Poznaniu, do którego udali się wieczorową porą, wraz z opiekunami - wychowawcą, p. Piotrem Zwierzem i nauczycielami języka polskiego - p. Urszulą Rychlik i p. Wojciechem Kałużą. Obcowanie z arcydziełami polskiej kultury jest zawsze wielkim przeżyciem. Nie inaczej było tym razem, tym bardziej, że klasyczny tekst usytuowano we współczesnym anturażu. Trzynastozgłoskowiec naszego wieszcza był tu nie tylko recytowany, ale też skandowany, wykrzyczany, czy (co szczególnie urzekło naszych uczniów) rapowany! Wszystko to spowodowało, że naprawdę warto było uczestniczyć w tym widowisku.
Cieszymy się, że jak zwykle nasi uczniowie i ich opiekunowie trzymają rękę na artystycznym pulsie!