Z wielką dumą i satysfakcją pragniemy poinformować, że uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim – Klaudia Kurkowiak- została wyróżniona za działalność w minionym roku szkolnym, Stypendium Prezesa Rady Ministrów!
Przyznając jej tak prestiżową nagrodę doceniono fakt uzyskania przez nią najwyższego z możliwych wyników w nauce (średnia ocen – 6.00) oraz aktywną działalność na rzecz środowiska szkolnego i społeczności lokalnej. Klaudia, jako Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego IV LO w Ostrowie Wielkopolskim, wyróżnia się wzorową postawą na terenie szkoły i poza nią. Bierze udział we wielu uroczystościach szkolnych, jako ich pomysłodawczyni, konferansjerka i odtwórczyni ról aktorskich. Działa aktywnie w szkolnym wolontariacie. Podejmowała przedsięwzięcia o charakterze promocyjnym. Jest ambasadorem profilu humanistyczno – biologicznego IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. Inicjuje wiele przedsięwzięć charytatywnych. W środowisku szkolnym i lokalnym jest osobą rozpoznawalną, jednocześnie bardzo lubianą i cieszącą się dużym szacunkiem i zaufaniem wśród uczniów, a także społeczności nauczycielskiej. Jako tegoroczna maturzystka, stanowi wzór dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.
Serdeczne gratulacje składają: Grono Pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły.