W środę, 10 listopada 2020r., w naszym liceum obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Każda klasa spotkała się za pośrednictwem połączenia internetowego ze swoim wychowawcą, by przypomnieć sobie informacje związane z historyczną datą 11 listopada 1918r. Była to również okazja do rozmowy na temat polskich symboli państwowych oraz zasad ceremoniału, związanego z flagą, godłem i hymnem narodowym. Nauczyciele skorzystali ze specjalnie udostępnionych materiałów, jednak inwencją wykazali się też sami uczniowie, przygotowując własne prezentacje multimedialne na temat Święta Niepodległości. Na zakończenie tych szczególnych godzin wychowawczych odśpiewano wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób, dzięki tej lekcji patriotyzmu, pomimo domowej izolacji, społeczność IV Liceum w Ostrowie Wielkopolskim mogła poczuć się ponownie jedną wielką wspólnotą.