Ostrów Wielkopolski stracił kolejnego niezwykłego człowieka.
 
15 listopada 2020 r. zmarł prof. Tadeusz Sarnowski, dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, prezes ostrowskiego Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego ZAP-Robotyka oraz Przewodniczący Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W roku 2019 społeczność IV Liceum Ogólnokształcącego wyróżniła Profesora honorowym dyplomem „Przyjaciela IV LO” przyznawanym osobom, które w szczególny sposób współpracowały z naszym Liceum i przyczyniły się do rozsławienia dobrego imienia szkoły.
Ze smutkiem żegnamy dobrego, życzliwego i uczynnego człowieka, który zawsze miał czas i dobre słowo dla innych.
 
Wyrazy głębokiego współczucia w tych trudnych chwilach
Rodzinie i Bliskim
składają
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim