W listopadzie odbył się I etap XLVII Olimpiady Historycznej. Część pisemną pomyślnie zaliczyły dwie uczennice klasy III b. Julia Olszanowska napisała świetną pracę na temat: „Polska trzech Bolesławów – porównaj i oceń politykę zagraniczną za panowania Bolesławów – Chrobrego, Śmiałego i Krzywoustego”. Doskonale poradziła sobie również Monika Słupianek pisząc pracę: Genialny wódz i polityk czy awanturnik żądny władzy? Scharakteryzuj sylwetkę Aleksandra Macedońskiego i oceń rolę jaką odegrał w dziejach starożytnego świata”. W części ustnej dziewczyny potwierdziły swoje bardzo dobre przygotowanie i uzyskały wyniki z dwóch części każda po 95%. Awans do etapu okręgowego został potwierdzony przez Komitet Okręgowy Olimpiady w Poznaniu w poprzednim tygodniu. II etap odbędzie się w styczniu 2021 r. Uczennice do Olimpiady przygotowuje Pan Jacek Bieniek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.