Co roku Dzień Św. Walentego to okazja do świętowania w naszej szkole. W tym roku niestety nie mogliśmy zorganizować Festiwalu Walentynkowego, w którym piosenki o miłości rozbrzmiewałyby w różnych językach w murach naszej szkoły. W zamian, nauczyciele języków obcych i uczniowie przeprowadzili lekcje o historii, tradycji i zwyczajach związanych z obchodzeniem Walentynek w różnych krajach. Powstały również wierszyki walentynkowe. Oto kilka przykładów:
Rosesare red, violetsareblue, I have no cluewhatI’mdoing with you.
Roses are red, violets are blue, life is beautiful and so are you.
Roses are red, lilies are white, I am thinking of you all day and night.
Głównym wydarzeniem był rozpisany na tydzień wcześniej konkurs na HUMORYSTYCZNE WYZNANIE MIŁOŚCI W JĘZYKACH OBCYCH. Konkurs polegał na nakręceniu filmikuw języku obcym nauczanym w naszej szkole, który był realizacją tematu konkursowego. Oceniane były oryginalność pomysłu, poprawność języka, gra aktorska i humorystyczny walor.
Jury konkursowe (nauczyciele języków obcych) postanowili przyznać
I miejsce Oliwii Kubackiej z Ie,
II miejsce grupie IIg2,
III miejsce Oliwii Bazak i Zofii Lis z Ic
wyróżnienie Klaudii Kurkowiak i Zuzannie Kupczyk z IIBg
Tegoroczne Walentynki były inne niż zwykle, lecz dostarczyły wielu radosnych chwil i sporo dobrej zabawy!