Z okazji 211 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, na wizytę do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie zabrała nas nauczycielka Agnieszka Lisiak. A kiedy świętujemy urodziny Fryderyka Chopina? Otoż kompozytor ma dwie daty urodzin, obchodzone są 22 lutego lub 1 marca (pierwsza data urodzin jest datą, która widnieje w akcie urodzenia natomiast 1 marca, tę datę przyjmowali z kolei członkowie rodziny i wreszcie on sam). Niezaleznie od daty rozbieżności dotyczacych daty urodzin kompozytora, warto pamietać, że w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie podziwiać można piękne obiekty z nim związane. Muzeum przygotowało również urodzinowe recitale muzyczne a na wizytę w Muzeum Fryderyka Chopina zabrała nas nasza nauczycielka Agnieszka Lisiak, która rownież odwiedziła inne miejsca związane z Chopinem w Warszawie m.in. pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, autorstwa rzeźbiarza Władysława Szymanowskiego. Muzeum Fryderyka Chopina sprawuje pieczę nad największą na świecie, zróżnicowaną kolekcję chopinianów - pamiątek z życiem i twórczością kompozytora - która liczy ponad 7500 obiektów.
Kolekcja zawiera rękopisy muzyczne, wydanie dzieł Chopina, jego korespondencję, ikonografię historyczną i współczesną, drogocenne przedmioty osobiste, a także dokumenty związane z biografistyką, komentarzami krytycznymi do utworów i szeroko pojętą recepcją osoby i twórczości kompozytora. W roku 1999 część kolekcja Muzeum Chopina została wpisana na listę UNESCO „Memory of the World”, na której znajdują się obiekty wymagające szczególnej ochrony ze względu na ich unikatową wartość kulturową.