Dziękujemy!!!
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom IV LO, którzy wzięli udział w charytatywnej akcji „Podziel się radością Świąt!” zorganizowanej po raz kolejny przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dziękujemy za otwarte serca, życzliwość, wszystkie dary rzeczowe i finansowe.
Akcja trwała przez wiele tygodni, od grudnia 2020 do kwietnia2021, i miała szczególny wymiar z powodu pandemii. W tym czasie społeczność naszej szkoły pod kierunkiem wolontariuszy pomagała Fundacji Wolne Miejsce w organizacji „Wigilii dla samotnych” i „Śniadania wielkanocnego dla samotnych” na terenie Ostrowa. W ramach współpracy, uczniowie przygotowali ponad 100 kartek z życzeniami, drobne upominki i ozdoby świąteczne. Udało się również zebrać 500 główek czosnku potrzebnego do wielkanocnego żurku. Wolontariusze byli odpowiedzialni za pakowanie paczek ze świątecznymi potrawami i prezentami, które w dzień Wigilii i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zostały dostarczone do samotnych i potrzebujących mieszkańców Ostrowa. Darem dla wolontariuszy była piękna współpraca ludzi z różnych szkół i środowisk, a przede wszystkim chwile wzruszających spotkań z osobami, którym dostarczono paczki.
Wolontariusze nie zapomnieli również o dzieciach ze Szkoły Podstawowej numer 4, dla których przygotowali prezenty i życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Przed pandemią IV Liceum i Szkoła Podstawowa nr 4 współpracowały w projekcie „Czwórka dla Czwórki”, w którym uczennice naszego liceum pomagały młodszym kolegom i koleżankom , miło i twórczo spędzając czas na nauce i zabawie.
Zatroszczyliśmy się też o zwierzaki ze Schroniska w Wysocku. Dla nich zebrana została karma, którą wolontariusze przekazali przed świętami.
Wielu ludzi szuka pomysłu w tym trudnym i smutnym czasie pandemii na to,jak być szczęśliwym. Okazuje się, że jest na to prosty i znany od dawna pomysł - pomagać innym. I taką receptą na życie z pewnością kieruje się społeczność IV LO.