Katarzyna Jackowska, uczennica klasy Ia, podczas Mistrzostw Polski w Taekwondo, które odbyły się 23 i 24 października 2021 r. w Grodkowie wywalczyła złoty medal w kategorii Junior Młodszy w walkach ciągłych do 45 kg, a w technikach specjalnych srebrny. Do rywalizacji przystąpiło blisko 700 zawodników z całej Polski. Trenerem Kasi jest Mariusz Dumitrescu.
Serdecznie gratulujemy sukcesu😊😊😊
 

 


W dniu 24 października 2021 roku uczennica klasy IIIC Martyna Stefańska zdobyła II miejsce reprezentując naszą szkołę w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki w Kępnie w kategorii szkół ponadpodstawowych. Martyna wykonała piosenkę ,, Nie wiem czym jest miłość” z repertuaru Moniki Urlik. Dnia 16 października odbyły się eliminacje do konkursu, natomiast 24 października finał, na którym uczestnicy zdobywali miejsca. 23 października odbyły się warsztaty wokalne z panem Jackiem Jędrzejakiem- basistą i wokalistą zespołów ,,Big Cyc” i ,,Czarnoczarni”. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie piosenki którą finaliści konkursu skomponowali i napisali tekst.

 


 


Czy warto i należy angażować się społecznie? Jaki los czeka naszą planetę? Jak żyć z Zespołem Aspergera? Na te i inne pytanie miała szanse odpowiedzieć sobie młodzież z klas klasy Ia, IIc i IIe, która wraz z wychowawcami i opiekunami obejrzała dziś w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu film pt. „Jestem Greta”. Dokument jest historią nastoletniej aktywistki ze Szwecji, Grety Thunberg, która stała się inspiracją do działań na rzecz klimatu dla wielu młodych ludzi na świecie.

 


 


Klasa 1b pozdrawia z Krakowa😊😊😊

 


 


Propozycja warsztatów przygotowujących do matury rozszerzonej z matematyki😊
Dzień dobry! Nazywam się Łukasz Wrona i jestem nauczycielem w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Wraz z małżonką (nauczycielem akademickim AGH w Krakowie) uruchomiliśmy projekt dla uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej z matematyki w serwisie internetowym YouTube. Projekt nie jest komercyjny, absolutnie wszystkie materiały oraz treści są i będą całkowicie darmowe. Zakłada on przerobienie wszystkich działów matematyki pod kątem matematyki rozszerzonej🙂 Prezentowane będą zadania z matur rozszerzonych wraz z notatkami do samodzielnego studiowania. Zamieszczane będę również filmy teoretyczne. Generalnym celem jest pomoc uczniom w dobrym przygotowaniu do matury z matematyki, a także w wielu przypadkach nadrobienie zaległości spowodowanych pandemią. Można go wyszukać wpisując w wyszukiwarce YouTube "Math Dream", lub podsyłam link do kanału: https://www.youtube.com/.../UC2SxDx2gbKETga-OZcWMTeA/videos będzie nam bardzo miło i będę zobowiązany jeśli będzie możliwe zaangażowanie Waszych uczniów w ten projekt. Przesyłam pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej 🙂


Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie AI4Youth dotyczącym nauki programowania oraz sztucznej inteligencji. Szczegóły w ogłoszeniach w Librusie.

(LINK)