Prosimy o zapoznanie się z wiadomością od pani mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim:

"Niewłaściwe zachowanie to dowcip lub zabawa – tak myśli o swoim postępowaniu wielu uczniów. Nie mają oni świadomości, że za swoje zachowania mogą ponieść konsekwencje prawne. Należy podkreślić, że dziecko może odpowiadać przed sądem za czyny niezgodne z prawem i można w stosunku do niego zastosować określone środki wychowawcze/poprawcze/lecznicze, natomiast w stosunku do osób pełnoletnich kary zależą od rodzaju przestępstwa/wykroczenia, które popełnił.

Komeda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp. prowadzi działania o charakterze edukacyjno- profilaktycznym, mającym na celu wzrost świadomości i bezpieczeństwa młodych osób. Głównym celem jest uświadomienie dzieci i młodzieży o konsekwencjach wynikających z popełnienia zachowania niezgodnego z prawem".
 

 W środę 24 maja 2023 r. uczniowie klas: 3c, 1d, 2de oraz 3d wzięli udział w spotkaniu z Fernando Toboso , nauczycielem z Teneryfy, który gościł dziś w IV LO. Młodzież rozmawiała z gościem o Hiszpanii, Hiszpanach i stereotypach.


 


Od 22 do 24 maja 2023 r. klasa 2D mogła cieszyć się piękną panoramą Krakowa. Pogoda bardzo dopisała, więc zwiedzanie naszej byłej stolicy było bardzo udane! W poniedziałek zwiedzaliśmy Kazimierz - żydowską część Krakowa, kiedyś oddzielne miasto. We wtorek robiący wrażenie Wawel oraz mnóstwo kościołów, które skrywały w podziemiach relikwie. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Podziemne Muzeum Krakowskie oraz oglądaliśmy muzeum naszego wybitego Polaka, Tadeusza Kościuszki. Nie mogło również zabraknąć słynnego Kopca Kościuszki. Oczywiście zwiedzanie Krakowa nie mogło odbyć się bez usłyszenia hejnału, więc o każdej pełnej godzinie wsłuchiwaliśmy się w jego brzmienia.


 


Uczniowie klasy IC i IIc wraz z opiekunami pozdrawiają z Warszawy.
Po zwiedzeniu stolicy nasi licealiści wzięli udział w przedstawieniu 3D"Romeo i Julia " w teatrze Buffo. Udało się nawet zrobić zdjęcie z teatralnym Romeo 🥰
 

 


Wpis z profilu facebookowego MDK Ostrów Wlkp. (pełen wpis tutaj):

"Sukces zespołu PARTER w Jarocinie. W dniu 20 maja w Jarocińskim amfiteatrze miała miejsce gala finałowa XIV Festiwalu Piosenki Młodzieżowej – Golina 2023. Podczas gali ogłoszono szczegółowe wyniki festiwalu i przyznano nagrody. 1 miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne oraz nagrodę za najlepszy utwór autorski „Bezsenność” otrzymał zespół Partner w składzie Maria Kupczyk - wokal, Zofia Grzybowska – gitara rytmiczna, Franek Pluciński – gitara solowa, Jakub Chwiłkowski – perkusja i Michał Jakubek gitara basowa.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zespół zaprezentował się w koncercie galowym z nagrodzonym utworem „Bezsenność”. Cała grupa jest uczestnikiem zajęć zespołów muzycznych, prowadzonych przez Mariusza Chocaja w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!